אודותינו

פוליטיקה היא מקצוע – ומקצוע לומדים מהמומחים המובילים בתחום.

למרות ההכרה הציבורית בצורך במערכות ממשל מקצועיות –לא היה קיים בישראל מרכז מקצועי להכשרת  "קאדר " עתידי שישתלב במערכות הממשל השונות – בכנסת ומשרדי הממשלה ,בשלטון המקומי ובגופים העוסקים בקשרי ממשל ובמישור הפוליטי בכלל .

לשם כך , הוקם,בשנת 2009 המרכז הישראלי להכשרה פוליטית ( ICPT ),אשר מכשיר את ה "מערך התומך פוליטיקה" באמצעות קורסים, הכשרות וסדנאות פרקטיות המועברות על ידי טובי המומחים בתחום.

חברי כנסת,כתבים ועיתונאים בכירים,יועצים ראשי ממשלות,יועצי שרים,יועצי תקשורת וקמפיינים מובילים אשר משלבים רקע תיאורטי בהבנת מערכות הממשל השונות עם ניסיון מעשי בניהול קמפיינים ,קשרי ממשל ועבודה פרלמנטרית .

מאות קורות חיים נשלחים מדי יום למשרדי הכנסת,הממשלה והמועצות מקומיות. למרות שהתחלופה במקומות הללו היא גבוהה יחסית ,הסיכוי להיכנס למערכת הוא נמוך ,בעיקר בשל חוסר היכרות מוקדם עם מערכות הממשל ודרכי עבודתן .

בכדי להתמודד עם מצב זה ,מוביל המרכז מערך הכשרות תוך קידום המקצועיות הפרלמנטרית בישראל על כל גווניה ומתן כלים מקצועיים לתפקידים השונים בפוליטיקה הישראלית.

המרכז להכשרה פוליטית נותן דגש רב להשמה מקצועית לבוגריו , כאשר עם סיום הלימודים הוא פועל לקשר אותם לגורמים רלוונטיים בכנסת , במשרדי הממשלה השונים או בחברות פרטיות העוסקות בתחום .
במקביל לכך מספק המרכז סדנאות והכשרות התמחויות לאלו הפועלים כבר בתחום ומעוניינים להתמקצע בתחומים נוספים הקשורים לעבודה הפוליטית .

כ-50% מבוגרי המרכז השתלבו בהצלחה במשרדי הממשלה והכנסת.